Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

O. Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskola

   
 
 
 
Ekskursija uz Rīgas Motormuzeju

Šajā mācību pusgadā piektajām un sestajām klasēm bija iespēja izmantot projekta “Skolas soma” piedāvāto iespēju apmeklēt Rīgas Motormuzeju. Muzeja apmeklējums tika sadalīts divās dienās – piektajām un sestajām klasēm attiecīgi 9. un 11.aprīlī.

Skolotājiem vēl gana nesenā atmiņā muzejs pirms rekonstrukcijas un iespēja salīdzināt paveikto tās ietvaros un uzlabojumu krāšņo spektru, taču bērniem – iepazīšanās vai atkalredzēšanās ar mūsdienīgu un uz modernu auditoriju vērstu muzeju par auto vēsturi.
Kā jau uz modernizāciju un interaktivitāti tendēts jebkas, kas tiek atjaunots, arī šis muzejs vilina ar eklektiku - plašām, modernām telpām, tehnoloģijām un noformējumu kā arī ar vēsturiskiem retro auto vienuviet.
Aptaujājot uz muzeju devušos skolēnus secināms, cik būtisks ir bijis interesantais gidu stāstījums, iesaistīšana dažādās darbībās, bet kā lielākais prieks – iespēja aiztikt, darboties, izmantot tehnoloģijas.
Viennozīmīgi lielāko sajūsmu raisīja apaļais krēsls, kas simulē motora darbības skaņas un izjūtas uz tā apsēžoties, ko rada pagājušā gadsimta 30. gadu kalnu sacīkšu automobilis Auto Union V16. Šis auto simbolizē dižo “Sudraba bultu” laikmetu pasaules autobūves vēsturē un reiz deva spēcīgu impulsu Rīgas Motormuzeja izveidei.
Tāpat neviltotu prieku radīja arī autobuss pagrabstāvā ar iespēju tajā sēdēt un priekšējā vējstiklā vērot video, kas imitē braucienu šajā autobusā uz kāzām.
Bērni ekskursiju uz Motormuzeju atzina par gana noderīgu kā mācību kontekstā (vēsture, ģeogrāfija, sociālās zinības), tā arī interaktīvi izklaidējošā ziņā.
Antra Pudāne
Latviešu valodas un literatūras skolotāja,
6.a klases audzinātāja
 
 
 
 
Skolas soma –“ Uz Rotko mākslas centru Daugavpilī.”

Mērķis – iepazīstināt O.Kalpaka Rīgas tautas daiļamatu pamatskolas izglītojamos ,  7. – 9. klašu skolēnus ar mākslinieka  Marka Rotko personību, gleznu reprodukcijām un oriģināldarbiem, papildinot to ar dažādu jauno mākslinieku – gleznotāju un keramiķu, kā arī ar latviešu vecākās paaudzes mākslinieku – Intas Celmiņas un Eduarda Grūbes pēdējās desmitgades radošo veikumu un izzinošu vēsturiskā cietokšņa apskati.

Izglītojamiem ,  7. – 9. klašu skolēniem uzdevums bija materiālu vākšana – 10 – 15 fotografēti attēli  Marka Rotko centrā un vēsturiskā cietokšņa apkārtnē. Šos attēlus izmantot par pamatu vizuālās mākslas stundās, veidot noskaņu darbus – iespaidojoties no mākslinieku darbiem, vēsturiskā cietokšņa ainavas vai detaļām.
Ekskursijas gidu vadībā bija izzinošas un saistošas. (Vienīgi, iepazīstinot skolēnus ar pārējo mākslinieku darbu izstādēm, laika bija par maz, lai tos nopietnāk izpētītu) .
Brauciens uz Daugavpili bija ļoti skaists – izbaudījām Latvijas skaisto, smalki tonālo, latviešu vecmeistaru Vilhelma Purvīša un Jaņa Rozentāla gleznoto ainavu motīvu noskaņas, kuras precīzi atspoguļoja Latvijas  agrā pavasara  gaismu, atspīdumus, tonālo gammu, mirdzumu, ritmus, faktūras. Saules apspīdētā Latvijas ainava radīja viegluma sajūtu kā no strauta izdzerta vēsa ūdens malku.

 
 
 
 

Pateicoties projektam "Latvijas skolas soma", tika atmaksāti transporta izdevumi, lai mūsu skolas 8.-9.klašu skolēni varētu nokļūt un aktīvi piedalīties Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonda rīkotajā pasākumā - "20.Karoga svētki", kas notika 14. un 15.septembrī Oskara Kalpaka dzimtas mājās Ošupes pagasta Liepsalās. Tika apmeklēta arī Visagala kapsēta ,kur skolēni godināja Oskaru Kalpaku.
 
 
 
 

 

4., 5. un 9.oktobrī visiem mūsu skolas skolēniem tika dota iespēja iepazīties ar Latvijas kultūras un vēstures mantojumu- Rundāles pili.
Rundāles pils dārzā skolēniem notika plenērs. Skolēni savos darbos attēloja Rundāles pili un dārzu.
Transporta izdevumus sedza projekts - “Latvijas skolas soma”.
 
 
 
 

 

7., 8. novembrī 2.b un 2.c klases skolēni projekta ,,Latvijas skolas soma'' ietvaros apmeklēja nodarbības Latvijas Dabas muzejā par āpsi, Sauli un Zemi, noskaidroja, kas ir muzejs.
Nodarbības bija aizraujošas un interesantas bērniem. Viņi varēja praktiski darboties un izzināt apkārtējo pasauli, iegūt jaunu informāciju un pieredzi.

       2.b  klases audzinātāja Laila Preise un 2.c klases audzinātāja Kristīne Gulbe

"Paldies! Latvijas Dabas muzejs ir izveidojis vērtīgu muzejpedagoģisko nodarbību skolēniem, kurā bija iespēja uzzināt par to, kas vispār ir muzejs, kāpēc tāds vajadzīgs un pildīt dažādus interaktīvus uzdevumus. Tā bija noderīga pieredze gan skolēniem, gan skolotājiem, uzdevumi bija interesanti, ievērību izpelnījās 350 milj. gadu vecās fosilijas, kas atrastas tepat Latvijā. Bija aizraujoši klausīties nodarbības vadītājas stāstījumu, kā arī iespēja bērniem radoši darboties, ņemt rokās dažādus materiālus, sagrupēt un izveidot savu versiju par to, kādiem eksponātiem muzejā būtu jāatrodas. Šādi uzdevumi ir lielisks veids, kā veicināt interesi par muzeja darbību un rosināt vēlmi nākt atkal, lai uzzinātu vēl daudz ko jaunu! "

O.Kalpaka RTDP praktikante -
Laura Juhansone - Daugule
Latvijas Universitātes, Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes, II kursa studente

 
 
 
 
13.novembrī, Patriotu nedēļā, gaidot Latvijas simtgadi, skolā uzstājās vīru kopa “Vilki”, kas ar savu iedvesmojošo priekšnesumu dziļi aizkustināja skolēnus. Koncerta izdevumus sedza projekts “Latvijas skolas soma”.