Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

O. Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskola

   
 
 
 

Pateicoties projektam "Latvijas skolas soma", tika atmaksāti transporta izdevumi, lai mūsu skolas 8.-9.klašu skolēni varētu nokļūt un aktīvi piedalīties Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonda rīkotajā pasākumā - "20.Karoga svētki", kas notika 14. un 15.septembrī Oskara Kalpaka dzimtas mājās Ošupes pagasta Liepsalās. Tika apmeklēta arī Visagala kapsēta ,kur skolēni godināja Oskaru Kalpaku.
 
 
 
 

 

4., 5. un 9.oktobrī visiem mūsu skolas skolēniem tika dota iespēja iepazīties ar Latvijas kultūras un vēstures mantojumu- Rundāles pili.
Rundāles pils dārzā skolēniem notika plenērs. Skolēni savos darbos attēloja Rundāles pili un dārzu.
Transporta izdevumus sedza projekts - “Latvijas skolas soma”.
 
 
 
 

 

7., 8. novembrī 2.b un 2.c klases skolēni projekta ,,Latvijas skolas soma'' ietvaros apmeklēja nodarbības Latvijas Dabas muzejā par āpsi, Sauli un Zemi, noskaidroja, kas ir muzejs.
Nodarbības bija aizraujošas un interesantas bērniem. Viņi varēja praktiski darboties un izzināt apkārtējo pasauli, iegūt jaunu informāciju un pieredzi.

       2.b  klases audzinātāja Laila Preise un 2.c klases audzinātāja Kristīne Gulbe

"Paldies! Latvijas Dabas muzejs ir izveidojis vērtīgu muzejpedagoģisko nodarbību skolēniem, kurā bija iespēja uzzināt par to, kas vispār ir muzejs, kāpēc tāds vajadzīgs un pildīt dažādus interaktīvus uzdevumus. Tā bija noderīga pieredze gan skolēniem, gan skolotājiem, uzdevumi bija interesanti, ievērību izpelnījās 350 milj. gadu vecās fosilijas, kas atrastas tepat Latvijā. Bija aizraujoši klausīties nodarbības vadītājas stāstījumu, kā arī iespēja bērniem radoši darboties, ņemt rokās dažādus materiālus, sagrupēt un izveidot savu versiju par to, kādiem eksponātiem muzejā būtu jāatrodas. Šādi uzdevumi ir lielisks veids, kā veicināt interesi par muzeja darbību un rosināt vēlmi nākt atkal, lai uzzinātu vēl daudz ko jaunu! "

O.Kalpaka RTDP praktikante -
Laura Juhansone - Daugule
Latvijas Universitātes, Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes, II kursa studente

 
 
 
 
13.novembrī, Patriotu nedēļā, gaidot Latvijas simtgadi, skolā uzstājās vīru kopa “Vilki”, kas ar savu iedvesmojošo priekšnesumu dziļi aizkustināja skolēnus. Koncerta izdevumus sedza projekts “Latvijas skolas soma”.