Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

O. Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskola


 

Vizuālās mākslas (1.-9.kl.) un kompozīcijas (5.-9.kl.) priekšmetu programma veidota, lai attīstītu formas un proporciju uztveri, apgūtu perspektīvas likumsakarības. Audzēkņi iepazīst dažādas grafiskās tehnikas un materiālus, izteiksmes līdzekļus. Tiek veidota izpratne par zīmējumu kā pamatu dažādās mākslas nozarēs un kā patstāvīgu mākslas veidu.
Vizuālās mākslas un kompozīcijas nodarbībās radošie uzdevumi mijas ar dabas studēšanu, kompozīcijas un krāsu mācības darbiem.  Tiek apgūtas gan sedzošas (guaša vai akrils), gan lazējošas (akvarelis) glezniecības tehnikas, kā arī dažādi mākslas izteiksmes līdzekļi. Audzēkņi studē, kopē un radoši interpretē mākslinieku darbus. Gleznojot klusās dabas uzstādījumus, tiek apgūtas krāsu attiecības, atveidota gaismēna un  telpiskums.
Mācību gada ietvaros atsevišķas nodarbības notiek muzejos, izstādēs un plenērā. Audzēkņi ar radošajiem darbiem regulāri piedalās dažāda mēroga konkursos, izstādēs.

 

 Pedagogi vizuālajā mākslā: Ludmila Gintere, Ilze Balandīna, Inga Dišlere, inga Bojatjuka, Juris Dārziņš, Andris Heidemanis

 

 

Pedagogi kompozīcijā: Inguna Pavasare, Viva Dzene, Inese Margēviča, Juris Dārziņš, Andris Heidemanis, Aigars Otaņķis

Save
Sīkfailu lietotāja preferences
Mēs izmantojam sīkfailus, lai nodrošinātu jums vislabāko pieredzi mūsu vietnē. Ja noraidīsiet sīkdatņu izmantošanu, šī vietne var nedarboties, kā paredzēts.
Piekrist
Nepiekrist
Read more
cookie2022
html
Accept
Decline